Shkurt – Kush është Elvira Haxhiaga?

Eshte nje person qe inspiron dhe krijon mundesi te reja per qdo zhvillim personal dhe social. Ajo pohon se “cdo gje qe e kerkojme me vetedije apo pa vetedije edhe ate do ta pranojme, pa marre paraysh se cfare permbajtje kane ato”. 

Elvira e udheheq biznesin e saj nderkombetar ne Suedi qe nga viti 2007. Karriera e saj filloj si mesuese e TI. (Teknologjise Informative). Nga viti 2000 deri 2007 Elvira ka udhehequr projekte te ndryshme nderkombetare dhe rajonale ne sektorin publik te Suedise.
Ceshtjet e integrimit dhe punesimit te grupeve te ndryshme etnike ne Suedi ka qene thelbi i aktiviteteve gjate karrieres profesionale te Elvires. Me nje rrjete te madh nderkombetar dhe vendor ajo vendosi ta hap biznesin e saj dhe ta braktis sektorin publik.

Sot, Elvira punon si konsulente dhe keshilltare per kompani te ndryshme ne Suedi dhe Danimarke. Ajo ka ligjerur per ceshjtjet si Diversiteti dhe Identiteti si dhe Zhvillimi Personal dhe i Biznesit. Lidershipi eshte pikenisja e cdp ligjerate, kursi apo punetorie. Menyra se si ne e drejtojme dhe menaxhojme jeten tone eshte pasqyrim i paster i menyres se si ne e menaxhojme jeten tone profesionale.

Qe nga viti 2007 Elvira ka ndertuar dy tregje te ndryshme dhe ka ndihmuar mijera njerez ne permbushjen e syniemeve te tyre. Sot paralelisht me ligjeratat dhe puentorit per zhvillim personal dhe te biznesit. Elvira menaxhon Biznesin e saj Wellness, te specializuar ne produkte Etnobotanike. Ajo mban ligjerata dhe prezentime per rendesine e mirembajtjes se shendetit dhe kurimit tone nepermes njohurive te lashta te barishteve.

Elvira ka emigurar ne Suedi nga Mitrovica ne vitin 1992. Perzierja e saj kuturore dhe qasja e orientuar drejt biznesit e bejne ate te vecante ne tregun suedez dhe skandinav, gjersa ajo ne biznesin e saj komunikon dhe udheheq rrjedhshem ne kater gjuhe te ndryshme cdo dite.

Kthehu te porosite e meditimeve.

Ne internet, ate mund ta gjeni ne:
http://www.lookfeeldogood.com (faqe suedeze dhe shqipe)

http://lookfeeldogood.nsedreams.com (faqja nderkombetare)

https://bloguiles.wordpress.com (blog shqiptar)

Ne Youtube:
2Lookfeeldogoodshqip (kanali ne shqip)
Lookfeeldogood (kanali ne suedisht)
Lookfeeldoearngood (kanali ne anglisht)

Kthehu te porosite e meditimeve.

An inspirational beeing that loves to create new oppurtuinties for personal growth and who knows that everything we ask for we recieve!

Professionally Elvira leads and runs her own Company and her main business is coaching and inspirational speaker in different levels. The coaching that Elvira gives results often into personal growth and makes individes to be aware of the level of their own conciousnes.

Her coaching includes also Organizational Develompment on the strategical  level.

Elvira ne Ministrine e Bujqesise, Prishtine 2012Me farmeret e Kosoves dhe Ministrine e Bujqesise, Prishtine 2012
Kthehu te porosite e meditimeve.

Advertisements

2 përgjigje ndaj “Shkurt – Kush është Elvira Haxhiaga?

  1. Pershendetje Elvira,
    jam prindi i nje vjaze 22 vjecare e cila fatkeqesisht vuan qe 3-4 vite nga depresioni. U jam drejtuar mjekeve te ndryshem, psikolog dhe gati se te gjithe te propozojne barera te cilat vetem e qetesojen trurin por, si’c permende edhe vet me larte ata vetem e genjejne trurin ne menyre artificiale.Qe ne fillim kam qene kunder c’do bari sepse e kam ditur qe ne fillim qe nuk e zgjedhin problemin edhe pse keto barera jane te origjnes natyrore( edhe kanabisi nuk eshte sintetik por te ben te varur). T’isha lutur qe te me keshillojsh nje zgjidhje me efektive, me efikase dhe me te shpejte sepse kam frige se keqesohet shume gjendja e saje dhe se mund te arrij nje stadium kur mund te jete vone per c’fardo terapi.
    Pres me padurim pergjigjen t’uaj.
    Me respekt.
    A.Saliu.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s