Buzekuqet me plumb jane kancerioze

Karminat
Ne facebook eshte duke u shperndar nje artikull nga Walter Reed Army Medical Centre. 
Pasi qe e lexova kete artikull e shperndava neper faqet e mia te Facebook-it dhe atyre qe e di qe puojne me produkte natyrore. 

Ok shoqe dhe shoke te dashur…tash me lexoni me vemendje…

Ky artikull nuk e di se sa eshte i vertetuar shkencetarisht..por e di nje fakt se plumbi eshte metali me i helmues qe egziston. Une ne fakt kam mendu qe industria e kozmetikes nuk prodhon me produkte me plumb..
Plumbi eshte shume kanceroz edhe buzet jane gjenderat me te ndishme ne trup..qe “marrin fryme”..dhe nese i vihet plumb ato e thithin dhe e absorbojne kete meta ne krejt trupin. 

Te gjithe ju qe perdorni te kuq buzesh keni kujdes. Ne artikull mund t’i shohesh edhe brandat/firmat me te njohura qe i prodhojne keto me plumb. 

Jam befasu shume here me kete industri qe vetem prodhon per perfitime jo etike…befasia dhe shoku i pare ka qene naftalina neper cdo produkt..apo derivati i petroliumit..(Vaji mineral)..(me kete vaj zakonisht lyhen motorat e veturave, makinave te medhaja, e zingjirat e bicikletave, e jo te lahemi me te apo te lyhemi). Baby oil ka 100% vaj mineral ne kutijat e veta. Edhe trupat e bebave ne krejt boten lahen me kete horror. 
Per vajrma mineral mbaj edhe ligjerata neper salonet e kozmetikes, tek frizeret etj ne Suedi

Ka shpresa perderisa njihni njerez qe rekomendojne produkte natyrore. Nje nder ta jam edhe une. Atyre qe ju intereson me konsumu buzekuq natyror dhe produkte tjera me top kvalitet do te me lajmrohen mu direkt pa mendu.
LIPSTICK INFORMATION

This comes from someone
Who works in the breast cancer unit at
Mt. Sinai Hospital , in Toronto ..
From: Dr. Nahid Neman
If there is a female you care anything about,
Share this with her.
I am also sharing this with everyone on my e-mail list,
Because males too need to tell the females THEY care about as well!
Recently a lipstick brand called’Red Earth’
Decreased their prices from
$67 to $9.90.
It contained lead.
Lead is a chemical which causes cancer.
The lipstick brands that contain lead are:
CHRISTIAN DIOR
LANCÔME
CLINIQUE
Y.S.L
ESTEE LAUDER
SHISEIDO
RED EARTH (Lip Gloss)
CHANEL (Lip Conditioner)
MARKET AMERICA-MOTNES LIPSTICK.
The higher the lead content,
The greater the chance of causing cancer.
After doing a test on lipsticks,
It was found that the Y.S.L. Lipstick
Contained the most amount of lead.
Watch out for those lipsticks
Which are supposed to stay longer.
If your lipstick stays longer, it is
Because of the higher content of lead.
Here is the test you can do yourself:
1. Put some lipstick on your hand.
2. Use a Gold ring to scratch on the lipstick.
3. If the lipstick colour changes to black,
Then you know the lipstick contains lead.
Please share this information to all your sisters, Wives and female family members.
This information is being circulated at Walter Reed Army Medical Centre
Dioxin Carcinogens cause cancer,
Especially breast cancer . 

Plz share ♥

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s