Ekzemat ne trup

Eksem

Ky eshte nje shembull pak a shume ekstrem. Ekzemat ne trup jane te zakonshme te niveleve te ndryshme.

Pse lindi ekzema?
Nga eksperienca ime  personale dhe e punes qe e kam munden me qene disa shkaqe qe bejne ekzema te lind por edhe te zhvillohet me shume. Ato jane:
1. Mungesa e Vitamines B ne trup, (sidomos atyre B2, B3, B5)
2. Shamponat, sapunat, deterxhentet, qe permbajne nivel te laret te vajit mineral si dhe supstancave tjera qe e shkatrojne lageshitin e lekures dhe strukturen
3. Mundet me qene edhe gjenetike. (Pasi qe me top teknologjine e shkences me moderne e kemi pa se mund te ndryshojme se si sjellet ADN:ja ne trup me ane te ushqimit dhe stilit te jetes atehere ka me shume shpresa qe ta permiresojme situaten)

Fotoja e siperme eshte nje rast i vertete dhe kembet e vajzes ne foto mbrenda 9 diteve jane be me mire duke i falenderuar nje kreme etnobotanike, 100% bimoree.  Eshte e bere nga Kompania Shkencore e produkteve etnootanike dhe natyrore ne USA.
Krema duket keshtu dhe permbajta kryesore eshte nga nje kokerr erreze qe quhet (Pimenta dioica) dhe qe tradicionalisht eshte perdorur nga njerezit ne pyjet e dendura te Amerikes Qendrore. Ky krem i ndihmon lekures se semuar ta rifitoj lageshtine e duhur, ta mban ate te paster dhe gjithashtu e ben lekuren e bute dhe te shendoshe. Ky krem perdoret edhe per themra te qame.

Une i loboj dhe i mbeshtes cdo dite zgjedhjet alterantive bimore sepse ato jane pjese e trupit tone. Cdo gje qe nuk eshte pjese e natyres dhe qe krijohet arificialisht e ben lekuren dhe trupin tone te ndihet me keq ne nje period me te gjate.

Per me shume per kremin lexo ketu me poshte. (Texti eshte ne gjuhen angleze)
https://www.nuskin.com/content/nuskin/en_SE/products/nuskin/shop_all_products/epoch/body/97101220.html

Dhe nese ke nevoj per keshille personale me shkruaj tek: elvira@lookfeeldogood.com

Video se cka eshet vaji mineral mundesh ta shiqosh ketu. 

Nese deshiron me shume info per rendesine e Vitamines B me shkruaj ne email.

Advertisements

2 përgjigje ndaj “Ekzemat ne trup

  1. Shume faleminderit per informacionet tuaja teper profesionale e qe na ndihmojne ne kete xhungel orientimesh(corientimesh) marketingu !

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s