Distribuimi i pare i vitamineve dhe mineraleve 100% natyrore per ne Shqiperi!

Dje e kam bere porosine e pare qe do te rezultoj ne ndihme!  Dhe kjo deshiroj te vazhdoj me permasa edhe me te medha!

Shume nga ju m’i  percjellni postet dhe videot nga e gjithe bota faktikisht dhe ju jeni ata te cilet mund ta beni te mundur qe nje treg 100% natyror dhe qe mund ti parandaloj shume semundje te hapet ne trojet shqiptare.

E mbani ne mend ate thenien e famshme qe cdo here e kemi degjuar ne shkolle
” Me nje lule nuk qel pranvera”…Ashtu mendoj edhe une.

Ska lidhje sa sa shume postime i bej mbi shendetitn apo sa video nese vetem une angazhohem rezultati do te jet shume i varfer. Prandaj me duhet ndihma.
Ketu ne statistika e shof se 631 persona mi ndjekin postimet e mia kete ne blog dhe mbi 100 shtete te ndryshme te botes lexohet ky blog. Brazili, Meksika, vendet qe as qe kam paramenduar.  Mijera e mijera “klikime” jane bere ne keto postime.

Prandaj ju, sidomos ju qe jetoni ne Evrope dhe SHBA ju lutem me kontaktoni se si mundeni te me ndihmoni ne rritjen e volymeve te distribuimit me medikamente 100% natyrore qe mund ta  bejne parandalimin e  depresioneve dhe symtomeve te tjera fizike qe jane rezultat i te stresuarit konstant.

Shuem nga ju me shkruani dhe deshironi ndihma te ndryshme per te afermit e juaj apo ju direkt. Ketu e keni rastin qe jo vetem tju ndihmoni te afermve te juaj por edhe te tjerve qe kane nevoj cdo dite.

Sic kam shkruar edhe me pare. Barerat qe rekomendohen me permasa jo kontrolluese nuk jane per ta mirembajtur shendetin. Ato e bejne njeriun te mvarur nga problemi ne te shumten e rasteve edhe as sherimi i semundjeve nuk behet.  Por perkundrazi behet helmimi i organizmit qe rezulton qe edhe organet tjera te stagnojne.

Per ta mirembajtur shendetin ne nivel te larte na duhet dituria. Cka na ben mire e cka jo. Une jam nje nder kanalet e shumta qe ´” ju servoj” informatat e rendesishme, por nga ju duhet reagim dhe akt qe te ndermerni diqka.

Ne vitin e ardhshem do te lansohet medikamenti i detoksimit te trupit qe quhet R2. (R ne katror). Ky medikamnt do ti shpetoj shume jeta.

Nje fakt tjeter shume me rendesi eshte ta dini se mbi 80% te te semuarve nga kanceri nuk vdesin nga kanceri por nga toksimi apo helmimet e barrerave dhe rrezatimeve.

Te semuar apo jo te semuar cdo vite ne trupin e njeriut hyjne 4-5 kg pesticide nga burrimet e ndryshme. Ushqimin qe e hajme, ajrin qe e thithim, rrobat qe i mbathim, ujin qe e pijme , shamponat e sapunat qe lahemi etj etj. Pas 10 viteve ne trupin tone kane hy 40-50kg pesticide, dhe trupi yne nuk ka shansa ta bej detoximin natyral sic eshte i programuar sepse organizimi eshet i “overload-it” apo i permbushur me helme. Nuk eshet cudi qe kur po behemi pak me te moshuar te na shfaqen sende jo te mira ne trup.

A me kuptoni tani se pse angazhohem aq shume? Problemi mund te zgjidhet shume lehte. Dituria egziston, ndihma po, vetem na duhet anagzhim kolektiv dhe te jemi 100% pergjegjes per shendetin tone dhe nhihmen qe mund tja bejme te tjerve.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s