Omega 3, vaji i peshkut

Ne postet e kaluara kam shkruar per trurin dhe magjepsine e tij.

Omega 3 eshte vaj essencial per kete organ. Eshte baze, prej qe jemi ne bark te nenes.

Kete video ia kam kushtuar shtatezeneve, pasi qe ato hyjne ne nje proces ku duhet ushqyar dy trura. Dua te shtoj se kjo yndyrre eshte e dobishme dhe e domosdoshme per te gjithe pa marre parasysh mosha.  Yndyrra e llojit Omega 3 nuk prodhohet vet nga trupi dh eper ate arsyre eshte shume me rendesi qe kjo te konsumohet extra me ane te tabletave.

Ne kete sekuence  tregoj se pse eshte vaji i peshkut themel i zhvillimit te trurit.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s