Shëndeti i mirë domethënë ti kemi qëndrimet me vlera etike

Ky post i dedikohet atyre qe ende mendojne se femra eshte krijuar vetem per ta kenaqur mashkullin dhe per asgje tjeter.

Ne çdo reklam gati, neper shume spote muzikore e filma femra “paktohet” si objekt qe ti sherbej mashkullit, edhe ate ne seks.

Kjo sekuence e videos eshte marre nga nje dokumentar i bere ne ShBA qe ben fjale per femijet, te rrinjet dhe ata te rriturit se si i paraqesin femrat.
Femiju sot ne SHBA, por edhe ne vendet tjera i kalon ore te tera duke shiquar TV, kompjuter( Facebook), Exbox, playstation dhe truri i ty eshte i bombarduar me qendrime se femra eshte objekt seksi dhe mashkulli paraqitet i forte i fuqishem dhe ai i cili gjithmone kenaqet nga femra.

Shiqoje kete video edhe mendo se si ti vet mund te jesh nje shembull me vlera korrekte se si ta shiqosh, trajtosh dhe respektosh femren. Pa marre parasysh a e ke dashnore, moter apo vajze.

Edhe ti nese je femer mendo se pse mashkulli mendon qe ti je bere qe vetem ti sherbesh atij, e per asgje tjeter.

Edhe pse jo te gjithe mendojne keshtu qendrimi ne pergjithesi eshte i tille. Perndryshe filmat dhe spotet e muzikave kishin pas permbajtje tjeter.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s