The so called American Dream

E postoj kete video“The American Dream” per ata qe e flasin dhe e kuptojne gjuhen angleze, sepse kjo video te zgjon nga gjumi nese ke menduar se bankat boterore e financojne shoqerine. Nese nuk e kupton njehere, shiqoje edhe njehere, dy here apo tri here.
Nese ke mendu se bankat egzistojne per te ndihmuar shoqerine dhe perfituar nga  ajo do te mendosh prap. Nuk eshte vetem aq.  Nje elite e biznisemenave na kontrollon te gjithve nepermes te ashtuquajtur Bankes Boterore. (The Federal Bank).

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s