Peticion kunder direktives se re te BE-se qe ta ndaloje medicinen bimore si medicine alterantive

Medicina bimore (herbal Medicine) eshte perdorur ne menyra te ndryshme prej qe njeriu ka egzitu.  Si.psh. kepurdha kineze (Cordyseps, qe eshte e mire per mushkeri, e rrrit kapacitetin e mushekrive te marr oksigjen)eshte perdorur mese 5.000 vjet. Jane edhe qinda mijera bime tjera nga i gjithe rruzulli tokesor qe plot kultura te ndryshme te njerezimit i kane perdorur per pastrimin dhe sherimin e trupit.
Lobiimi frameceutik eshte duke pasur sukses qe ta ndaloj kete  fakt.
Pse?
Ne pytja jane parat!….Idustria medikamenteve kimike medicinale eshte cinike dhe arsye  e vetme qe ky lobiim behet kunder medicines bimore jane  multi billionat qe fitohen nga barerat.  Kur njerezit jane te semuar kjo industri luluezon.   Efektet nga keto substanca kimike jane fatale sepse trupi i njeriut nuk mund ti perpunoje.  Neper studime farmaceutike nuk e di se a flitet per vdekjet q enjerezve qe behen nga efektet e barerave. E pastaj barerat qe jipen gabimisht. Ka statistika te ndryshme. Ne SHBA vdekja nga efekti i barerave e zene vendin e 4te nga vdekjet me te “zakonshme”. Ne vendin e pare e kane semundjet kardovaskuilare.

Substancat kimike kane marrrur nje drejtim te gabuar. Nuk e ekam fjalen aty per kur ka nevoje njeriu por kur keto mediakemnte shprendahen tek njerezit me nevoje dhe pa nevoje.
Ne anen tjeter medicine bimore eshte natyrore qe trupi me lehte e perpunon, e “njeh”  dhe nuk kundershton.  Jane me effektive! Por ne kete industri nuk nuk ka fitim monetar. 
Ketu eshte edhe qellimi i lobimit qe ta ndaloje perdorimin bimor per te sheruar dhe mire,bajtur shendetit.
Ketu mund te nenshkruhet peticioni kunder kesaj direktive.
http://www.savenaturalhealth.eu
Ju lutem shperndajeni kete link. 
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s