Religjioni nuk ka lidhje me fuqine krijuese

Fuqia krijuese eshte e bekuar edhe ska kurrfare lidhje me pershkrimet qe i behen neper librat e ashtuquajtura fetare.
Kjo sekuence eshte nej ilustrim fantastik se si njerezit i kane formuar idejat e tyre se qka eshte Zoti dhe ligjet e tij.

Kjo eshte pjesa e 1/3, shiqojeni edh e2/3 dhe 3/3 per ta pare komplet.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s