E treta vërteta

Edhe njehere e verteta deshmon faktin e realitetit te se perditshmes sone ne shoqerine shqiptare.
Diversiteti dhe akseptimi i tij nga shoqeria eshte e vetmja menyre per tu transformuar nga primitivizmi ne nje nivel me te civilizuar.

Ne kete sekuence per here te pare paraqitet nje  e vertete e  nje transpersoni, shqipetar, Nikoletes. Nikoleta nuk eshte e vetmja. Por sa me shume te verteta qe tregohen aq me shume  diversiteti to te “dal” ne shesh. Ta tregosh te verteten ne te shumten e rasteve dmth rrezik, edhe i jetes.

SHumica prej nesh e zgjedhim ta tregojme te verteten tone, cfardo qe te jete ajo. Ate  rrezik  e “marrim” cdo dite, dhe e dijme se e verteta eshe menyra e vetme ta transformojme primitivizmin ne civilizim dhe humanizem.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s