Formula e suksesit – gjeje nje arsye te forte PSE!

Me e dite pse nuk eshte lehte, por shume e logjikshme..

Pse e ben ate qe e ben ne karrieren apo biznesin tend?

Suksesi dmth 100% devotshmeri dhe lojalitet ndaj punes/passionit/jetes qe e krijon dhe vepron ashtu sic ti e deshiron, e jo dikush tjeter.

Per njerez te sukseshmem te dorezohesh nuk eshte opcion. Edhe deshtimet dhe gabimet nuk i shtyejne te dorezohen por perkundrazi t’ja vazhdojne. Formula e suksesit eshte edhe dituria per pasionin dhe vetveten. Njerezit e sukseshem e dijne PSE duan sukses. PSE-ja tyre eshte qelesi.

Sa me e madhe PSE-ja edhe devotshmeria aq je me afer qellimit te jetes. Cdo kush nga ne e ka nje qellim dhe nje rol ne jete. Shumcia e njerezve fatekeqesisht kurre nuk e gjejne apo jetojne ate. Shpresoj se edhe kjo do te ndryshoj.

Keshtu qe nese deshiron te krijosh nje pune apo jete te suksesshme atehere filloja ta kuptosh se cka eshet suksesi per ty? Per dikend suksesi eshte krijimi i familjes. Per dikend eshte tju ndihmoje te varfereve. Per dikend ti inspiroj. Per dikend eshte ti kenaq njrezit me ushqim te mire. sheroj, ndihmoj, etj etj.

Thjeshte, ndoshta edhe jo..njerezit te cilet jane “dorezuar” nga jeta per arsye te ndryshme dhe negativiteti i ka kapluar ne cdo aspekt te jetes ata njereez do te bejne sikur kur te rrish me njerez qe e kane gripin apo ndonje virus tjeter te demshem…te “ngjitet” edhe ty..sidomos nese e ke “Imunitetin” e dobet..

Nese deshiron te krijosh sukses rri me njerez qe e kane “virusin” e suksesit dhe e dijne pse e bejne ate qe e bejne. 🙂

Njerezt qe flasin me se shumti per dhimbje jane gjithmone te semuar nga “diqkafi”..ata qe flasin me se shumti per friken jane te friksuar..njerezit qe flasin per prosperitet dhe zhvillim, ata e kane kuptuar formulen e suksesit, apo jane rruges ne ate destinacion..

Te fitosh miliona e mos me dite PSE nuk eshte sukses per mua!…suksesi per mua eshte kur e di se PSE une i kam kriju milionat.

Njerezit “e mire” bejen gjera te mira me suksesin dh emilionat e tyre. Njerezit e “keqij” bejne gjera te demshme dhe keqija. Keshtu qe nese je e/i mire e ke obligim te jesh e/i suksesshem.

P.S. Ne kete planet ende ka me shume njerez te mire, por pak te sukseshem.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s