A je ti ajo ose ai te cilet i kerkoj?


 

 

Momentalisht jam duke krijuar mundesite per hapjen e nje tregu te rri ne industrine e “Wellnes-it” ne Kosove, Shqiperi dhe Maqedoni.

Ky treg ka potenciale te pafudshme te zhvillimit edhe ne aspektin ekonomik. Industria e “wellness-it” apo e te qenurit te shendosh eshte nje nder industrite me profite me te medha globale momentalisht. Njerezit jane duke u bere me shume te vetedijshem per shendetin dhe te pamurit e tyre. Njerez te cilet duan te jetojne te shendoshe deri ne fund te jetes, dhe jo te vdesin te semuar nga nje, dy apo tri semundje te ndryshme..

Qëllimi im nuk eshet vetem te krijoj nje treg qe ende nuk egziston neper trojet tona shiqptare por edhe t’ju krijoj individeve,  sidomos grave dh ete rrinjve mundesi te behen te pamvarur ekonomikisht, dhe njekohesisht te ngris nivelin e vetedijes per shendetin mbrenda dhe jashte trupit tone.

Hapja e tregut nuk eshte nje proces i shkurte. Por perkundrazi, eshte nje proces i i gjate dhe i pafundshem. Keshtu qe me duhet nje “TOP” grup me nje vetdije te larte te menagjmit dhe biznesit qe zgjerohet dhe rrtitet me kohen. Edhe ata te cilet nuk i frikohen kontakteve jane te mireseardhur.

Jam duke kerkuar persona qe kane kane aftesi t’i shfaqin potencialet ne rEZULATTE KONKRETE.

Te kerkoj ty qe:

E ke nje qëllim me te madh me jeten se ta marresh nje rroge sa per te mbijetuar. Me kontakto nese e ke kuptuar kete gje tani. 🙂

– Ke atribute  te nje udheheqese dhe  me udheheq punen drejt nje qellim vet edhe ne grup eshte e natyrshme per ty.

– E beson aftesine tende dhe i beson vetvetes per te hyre ne nje “projekt” qe ka potenciale te mira ekonomike dhe shoqerore. 

– Ke kompetence sociale qe do te thote i din kodet e te sjellurit.

– E ke vetiedijen e larte ne aspektin e  etikes dhe moralit, te drejtave te njeriut, mbrojtjes se ambietit etj..

– E zoteron me se paku gjuhen angleze, ne shkrim, lexim edhe komunikim.

Personat te cilet lajmrohen do t’ju jipet materiali i duhur per prezentimin e ketij projekti dhe pastaj ata do te intervistohen per bashkepunim te metutjeshem.

Pasi qe ky projekt e ka drejtimin shqiptar dhe global komunikimi ne mes personave ne rrjetin e biznesit qe do te krijohet dhe do te jete nepermes kanaleve te ndryshme te komunikimit ne internet.

Me rendesi eshte te permendet se ky post nuk eshte oferte pune por nje prezentim i nje mundesie per bashkepunim te krijimit te nje rrjeti te biznesit shqiptaro-boteror  mbrenda nje industrie te popullarizuar dhe te kohes. Mundesite e profitit ekonomik mvaret nga ambicioni yt dhe efekti i punes tende.

Nese e ndin qe kjo eshte diqka per ty mos ngurro dhe me shkruaj ne:

elvira@lookfeeldogood.com

Per te shiquar se per qka eshte fjala kliko me poshte:

Zgjedhe nje gjuhe qe e kupton .

http://lookfeeldogood.nsedreams.com


Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s