Shqipëria para Maqedonisë!

Me daten 4/2 parlamenti i Shqiperise e ka aprovu njezerit ligjin kunder diskriminimit te personave Homoseksual, Bisekusal edhe Transgjinorë .

Hapi i pare drejt nje shoqerie me te shendosh dhe akseptuese. 🙂
Pa marre parasysh se si praktizohet ky ligj ne realitet, civilizimi dhe shkalla e zhvillimit te nje shteti reflektohet ne ligje.

Per te ditur me hollesisht mbi kete ligj kliko ketu.

URIME TE GJITHE SHQIPTARVE HOMO; BI; TRANS KUDO QE  JANÊ!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s