Intervista ne kommunitetin gay shqipëtar ne Gayalbania

Kjo eshte intervista ime e dyte qe e bej per lexuesit apo degjuesit shqipetar.

Qellimi im me intervistat e mia eshte qe t’ju bej te ditur atyre qe nuk ndihen mire me seksualitetin e tyre gay, se ata jane totalisht normal dhe asgje nuk eshte gabim me ata.

E di se shume te rrinje, reja, apo te moshuar vuajne nga fakti se jane gay dhe nuk munden asgje te bejne per te permiresuar situaten por prekundrazi vuajne me luften e tyre te mbrendshme dhe ate te jashtme . Procesi i gay njerezve sidomas atyer qe nuk mund te tregojne se kush jane ne te shumten e rasteve eshte i gjate tere jetes, edhe ne disa raste perfundon tragjikisht pasi qe durimi dhe shpresat humbin dhe nuk eshte e vlefshme te jetohet si qenie “e gabuar” qe te shumten e rasteve edhe na referohet.

Me kete interviste dhe te tjerat qe vijne dua tju tregoj te gjithe atyre qe ndihen vete se nuk jane vet.

Nuk jemi vet dhe e vetmja menyre qe te egzistojme eshte te tregojme se kush jeni dhe te jemi te sinqerte ndaj vetvetes dhe te tjereve.

Intervisten mund ta lexoni ketu.

Nese je gay, pa mare parasysh gjininë dhe nuk ndihesh mire atehre mund te me kontaktosh ne kete email elvira@obrutenmark.se

Dashuri dhe vetem dashuri!

P.S Ata te cilet me xhykojne se kush jam dhe qka jam i lus ta mbyllin kete blog dhe te lexojne material tjeter qe i inspiron ata. D.S

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s