Naten e mire botë!

Mbas nje dite shume aktive dhe relativisht te sukseshme po e perfundoj diten me nje urim dhe deshire qe Ti ta kesh nje nate fantastike dhe gjume te embel.

Por para se tja fillosh nates fantastike dhe gjumit te embel te kisha propozuar qe kur te shtrihesh ne shtrat t’ja kushtosh trupit tend nje vemendje te veqante. Sjelle vetedijen tek duarte. Ti do ti ndish duarte sapo qe te sjellesh vemendjen, nese jo athere shtrongoje doren per disa sekonda..mbaje te shtrenguar dhe shliroje…athere do ta ndish..

Ndije veten prej mbrendesise..vazhdoja me frymarje..ndije se si kraheroret dhe gjoksi levizin me takt te frymarjes..ndiji kembet…sjelle vemendjen atje..sjelle vemendjen te muskujt e fytyres…duke bere grimaza dhe pastaj sjelle vemendjen te cdo pjese e fytyres..dhe nese ja vazhdon keshtu deri sa te vjen te organi i fundit ty te ka marre gjumi kahere :)…

Ky eshte nje uhstrim fantastik qe ti ta ndish perfeksionizmin tend dhe te trupit tend si dhe ta ushtrosh ta aktivizosh vemendjen dhe vetedijen..sepse pa vetedije as truri nuk e luan funkcionin e vet te perkryer.

P.s. Mos harro me marre fryme thelle disa here.

Macat e mrekkulueshme
:)….Mrekulli dhe dashuri pa kufij 🙂

Advertisements

Një përgjigje ndaj “Naten e mire botë!

  1. shum superrrrrr dashuri e vertet

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s