“New Earth” me Oprah dhe Eckhart Tolle

Ne kete post po e propozoj/rekomendoj nje “link” qe te dergon direkt ne web faqen e Oprah WInfrey-it. Shpresoj qe shumica kane degjuar per Oprah.

Per me shiqu vidon ne skype kliko ketu.

Ketu mund ti shiqosh 10 kapituj me Eckhart Tolle dhe Oprah qe i kane bere “Live” ne Skype. Libri qe diskutohet ne keto 10 kapituj apo epizoda jane nga libri i fundit i ketij shkrimtari te njohur gjerman qe shkruan mbi zhvillimin personal.

Libri eshte fantastik, edhe intervjua eshte fantastike, ne gjuhen fantastike angleze, pa perkthim shqip :). Shuem gjera do ti shihni dhe degjoni qe mund ta shihni vetveten. Cdo epizode per mu ka qene “AHA” dhe me ka bej ti kuptoj disa gjera me mire, sepse e kam pa prej qfare rrjedhin.

Cdo epizode i ka 50 min keshtu qe nje ore ne dite ta ndash per ty cdo dite 10 kishte qene nje shenje e mire ndaj zhvillimit dhe ecjes perpara.

Një përgjigje ndaj ““New Earth” me Oprah dhe Eckhart Tolle

  1. The book is magnificent and i am enjoying it thoroughly..I was not aware that it was on of Oprah’s favourite books..So, watching the video of Oprah and Eckhart just reinforces the power that this book has..you feel a shift happening almost from the start and yeah as you said yourself i am getting a lot of “AHA” moments myself..

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s