Kushtoje nje ore apo dy te dites se sotshme vetem TY

Kur them vetem Ty mendoj vetem TY. Veq ti dhe Universi. E di qe eshte pak veshtire me u nda prej familje, apo me dikujt tjeter por e di prej experiences teme edhe shume te tjereve se te jesh vetem me ty te kishte sjell clodhje dhe pauze nga te gjitha bisedat qe i ke me te tjeret.

Ben diqka qka kishe pas deshire me be. Diqka qka zemra ta deshiron. Bene, dhe mos rezisto.

Merre naj liber shko ne ndonje café, park apo dikund ku e dine qe je e qete.

Me se mirti kishte qene me qene dikund ne natyre. Merre autobusin, veturen, shko dikund afer ndonje lumi, liqeni, deti, mali, livadhi….kudo…dhe ndije se si je pjese me natyren…NJE!…ok..spo filozofoj mo veq po mendoj je vete med krijesen madheshtore supernayrore te Univerzit.

Inspirimet e reja dhe idejat e reja te vijne kur je ne qetesi, apo kur je vete, dhe kur vetem “je”.

Sipas mundesive, nese nuk ke mundesi me qene vete pa femije apo familje, atehere mundohu disa minuta me qene vet, dhe ndije se je vet.

Me qene vete nuk eshte keq…edhe ashtu jemi “vete” edhe pse jemi me familje…jo fizikisht po ne nivele tjera…

Ben, shiqo, lexo vetem sende qe te bejne te ndihesh mire dhe te sjell ne nivel te ndjehesh mire.

Ti ke mundesi te zgjedhesh qe mos te shiqosh, degjosh ose merre pjese dikund qe ta ule nivelin e vibracionit te gezimit, sepse ne ate nivel nuk ndodh kurgj tjeter perveq se “helmimi” i qelizave te trupit tend, prej kokes deri ne gishtat e kembes, ne cdo organ brenda dhe jashte.

Mos u anko mandej qe ke dhimbje dikund. 🙂

Besoj qe kjo video meposhtme do te inspiroj dhe te sjell ne nivel te gezimit dhe deshires te besh qka shpirti ta don.

Pra, permbledhja e ketij posti kishte qene, je vete disa minuta ore prej sotit edhe shiqo, degjo, perjetoj sende vetem qe te bejne te ndjehesh mire , te shtijne me qesh (filma, video qesharake) dhe e gezuar.

“Stacioni i trenit ne Antwerpen, Beligjikë”.

Love!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s