Ndalu edhe ndijë

…edhe mos e ignoro ndjenjen qe te kaplon…vetem po ta rikujtoj se sa here te vjen ndonje ndjenje nga “kerkahi” athere mos i ik ndjenjes..pranoje ate dhe ndije…

Pas nje pause te shkurter disa diteshe, po shkruaj sot pak.

..edhe pse nuk shkruaj nuk dmth se nuk mendoj per “juve” qe e lexoni kete blog…mendoj per qdo dite..

Per mua pauza dmth te ndalem dhe te pregatitem per “inspirimet” tjera qe Universi mi dhuron, por edhe mvaret ngase jam pak a shume e zene me pune, mendime apo perjetime tjera…pauza eshte e mire…

ne postin e ardhshem qe vjen do tja vazhdoj me “Momentin e se tashmes 3” nje meditim qe do t’ja kushtoj ngritjes e vetedijes..

Deri athere une te kisha rekomenduar ti lexosh dhe ushtrosh/aprovosh pjsen 1 dhe 2 te Momentit te se tashmes si dhe ti lexoosh dhe rikojtosh postet e mia te kaluara…edhe mos harro mu ndal disa qaste dhe te jesh e vetedijshme se je duke marre fryme :)…

Te pershendes dhe te dergoj dashuri te pakufizushme dhe ndritshme…

Love dhe light to YOU and those around YOU.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s