9 prill 2009 – Ende tek e tashmja

Mbas nje pauze te shkurter te cilen e kam be me vetedije sot po ia filloj postit tim te rri. Sa i perket temave momenti i se tashmes 1 dhe 2 mire eshte qe ju ketu meditime ti zbatoni rregullisht, tema nr 3 dhe 4 do te vijne mbas nje kohe dhe arsyeja se po pres me temen 3 dhe 4 eshte se kisha pas deshire qe TI ta perveqeson 1 dhe 2 para se tja vazhdoj me tutje.

Momenti i se tashmes dhe aktivizimi i vetedijes eshte pika e fillimit s e “rruges” tende ne jetë.

Dje kam vendos per qka te shkruj sot keshtu qe posti im i ri do ti kushtohet te gjithe femijve ne bote kudo qe jane, me femij mendoj femij te moshave 0 deri ne 18 . Ndersa femijve te moshave 18+, 30+, 40+, 50+, 60+ 70+ do te shkruaj heren tjeter.

Te lutem lexo dhe mundohu te jesh e/i vetedijshme per te miren tende, cdo here, cdo moment dhe cdo dite, tere jeten, prej sotit.

Dashuri! Dhe vetem dashuri!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s