Mirë se vini në blogun tim global shqiptar!

Blogu im i parë zyrtar në gjuhën shqipe.

Qëllimi im kryesor është që përveq që do ta përveqësoj gjuhën më mirë edhe do ti inspiroj shumë shpirtëra shqipëtare anë e mbanë globit. 🙂

flamurishqiptar1

Pse ky blog bash sot edhe pse në gjuhën shqipe?

Sot vendosa pasi qe sot ka ndodh diqka “special” ne jeten time. Tash nuk do te shkruaj se qka, sepse shumica nuk do ta kuptojne. Kjo nuk dmth se nje ditë nuk do te tregoj se qka ka ndosh sot. Do te rikthehem ne kete qeshtje mbas nje kohe.

Mendimi që t’ja filloj nje blog shiqp ka filluar qe tri jave. Ne boten e blogut kam qene nje vite e me shume. Edhe ne ate kohe me ka ndodhe diqka speciale ne jeten time. :). Jeta ime plot me aktivitete speciale..:)..(sarkasm)

Pak nje informin i vogel historik per termin “Blog”.

“Blog” nga gjuha angleze do me thone lajm i Webbit,(Webblog, skurtimisht Blog) apo Internetit qe nuk jipet vetem profesionalisht por edhe personalisht. Ky eshte nje fenomen i ri i lajmeve i shekullit 21. Deri ne shekullin 21 lajmet kane qene VETEM proefsionale dhe jane dhane prej njerezve profesionale si psh gazetare. Tani blogu jipet nga te gjithe dhe qellimi eshte vetem INFORMATIV. Informata te llojeve te ndryshme, niveleve si dhe drejtimeve te ndryshme. SHumica e njerzve, sidomos te rrijve bejne blog per qeshtje politike, shoqerore apo ne Skandinavi me se shumti per qeshtje te modes dhe trendeve te ndryshme.

Shume njerez e perdorin blogun si ditarë te tyre. Një ditar që lexohet nga miliona njerëz. Secili vendos për vetin se qka shkrun dhe sa detale te jetes i jep publikisht.

Une personalisht do te shkruj blog inspiruese, nga jeta ime profesionale si dhe ajo e perditshmja ime qe eshte plot me aktivitete “speciale”.

Deri me sot kam be blog vetem në gjuhen suedeze pasi që jetoj në SUedi. Ne blogun tim suedez kam shume lexues qe percjellin rregullisht se qka shkruaj.

Shpresoj qe ky blog i imi shqip do ti insproj dhe jep kurrajo te gjithve qe hyjne dhe dalin neper faqet e mija te “ditarit” te jetes sime.

Mendimet e mija nuk lindin vetem nga “programimet” dhe botëkuptimet e vjetra tradicionale dhe historike te prejardhjes apo kultures time. Mendimet e mija te sotshme jane rezultat i diversitetit te stilit te jetes sime. Jane rezultate te guxishmåerise time.Dhe te etjës per nje dituri te pakufijshme në qdo aspket dhe lëmi.

Per mu nuk mjafton nje fakt i dhënë.. Per mu asgje kurre nuk mjafton.Cdo gjaje i shtroj pytje. Dhe asnje gjeje nuk i jap gjykime.

Kurioziteti im se kush jam ne te vertete dhe ku është burrimi i qenies time si njeri/person/femer/femij/moter/antaree e familjes /kolege/shoqe/edashur/lidere ka bë që të arrij ne nje nivel te larte te vetedijes, jo vetem psiqikisht, dhe fizikisht por edhe spiritualisht.

Blogu im do te jete i plote. Spiritualiteti do de jete ingredienca kryesore i ketij forumi. Jo religjioni. Po spiritualizmi.

Jam e bindur dhe e sigurt se dituria, kompetenca dhe pervoja ime e jetes do të mjafton që unë e marrë këtë përgjegjësi ti inspiroj, motivoj dhe jap fuqi dhe kurrajo të gjithve JUVE që sot apo nesër keni nevojë të lexoni diqka “tjetër” diqka “ndryshe” dhe diqka qe rrjedhe vetem nga dashuria.

Dashuria per te shkruajtë, te inspiroj dhe te ndaje me ju.

Pershendetje

//Elvira

9 përgjigje ndaj “Mirë se vini në blogun tim global shqiptar!

 1. Wow, komplimente! Besoj qe ky blogu ka mu kon shume i mire, dhe me shume lexuse, sepse me duket si ti (sa qe e di une) je e para qe e ke nje blog qe e ka nje “ingrediens” kryesor…

  Sinqeriteti 😀

 2. Apcoolt! 🙂 Förstår inte ett ord, but I just know it is GREAT!! :-*

 3. Nej till religion!
  Ja till andlighet!
  😉

 4. HAHAHA, fan du hajjar grejjen stellis! Du kan ju det här! 😀

 5. Well, ryktet har nått mig att det är Jag som är Gud… 😉 och hon hajar de mesta!

  Ha det nu underbart här och rädda albanerna sådär lite lagom mkt… 😉

 6. Är du gud? får jag önska mig något? upfyll mina önskningar! 😀

  jag trodde jag var gud…innan? Vi kan dela på gudheten?

  Här ska albaner räddas! go eli!

 7. Leximi i shkrimeve te tuaja Ila me bene qe dita te me shkoj shume shpejt, te mesoj shume ta dua jeten e shume e shume gjera pozitive. Te lumte zemer

 8. Te falemnderit Nora!…Egzistenca e cdo njerit nga ne me inspiron cdo dite! :)..

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s