Nje kohe e re me mundesi te reja

Te mirepres ne faqen time te re tek nje platform tjeter e Internetit. 

Aty mund ti gjesh postimet e vjetra dhe te rejat. 

Mire se vjen!

Adresa eshte: http://elvirahaxhiaga.com

Kliko ketu per te dalur tek faqja e re. 

Advertisements

Elvira Haxhiaga “LIVE” ne Prishtine me daten 16/2, ora 11.00, Hoteli “Prishtina”

Programi do te jete i ndare ne dy pjese.
Pjesa e pare do te jete ligjerate mbi emocionet negative dhe si te lirohemi nga ato.

Pjesa e dyte do te jete workshop (punetori) ku te gjithe se bashku do te ushtrojme vetedijen si te c’bllokohemi nga barrierat qe na pengojne ne karrier, biznes, relacione, shendet dhe familje.

Çmimi:
Ligjerata “Emocionet negative dhe si te lirohemi nga ato” , 10€
Workshop-i “ Si na duket plani i jetes? , 10€

Nese i rezervoni dhe i konfirmoni keto atehere te dy aktivitetet do te kushtojne veten 15€. Vendet jane te limituara, jane vetem 50 vende!

Kjo oferte eshte vetem per ata qe reagojne shpejte.

Deri te premten 15/2 me duhet konfirmimi i juaj qe te vlen zbritja.

Konfirmoje tek: elvira@lookfeeldogood.com me emer dhe mbiemer, dhe sa persona. Bere titullin Emocionet.

Pagesen e beni kur te regjistroheni ne hotel.
Ju lutemi merrni shumen fiks te hollave dhe ejani ne ora 10.00 se programi ja fillon strikt ne ora 11.00.

Prishtina programi 1

ProgramiPR2

Buzekuqet me plumb jane kancerioze

Karminat
Ne facebook eshte duke u shperndar nje artikull nga Walter Reed Army Medical Centre. 
Pasi qe e lexova kete artikull e shperndava neper faqet e mia te Facebook-it dhe atyre qe e di qe puojne me produkte natyrore. 

Ok shoqe dhe shoke te dashur…tash me lexoni me vemendje…

Ky artikull nuk e di se sa eshte i vertetuar shkencetarisht..por e di nje fakt se plumbi eshte metali me i helmues qe egziston. Une ne fakt kam mendu qe industria e kozmetikes nuk prodhon me produkte me plumb..
Plumbi eshte shume kanceroz edhe buzet jane gjenderat me te ndishme ne trup..qe “marrin fryme”..dhe nese i vihet plumb ato e thithin dhe e absorbojne kete meta ne krejt trupin. 

Te gjithe ju qe perdorni te kuq buzesh keni kujdes. Ne artikull mund t’i shohesh edhe brandat/firmat me te njohura qe i prodhojne keto me plumb. 

Jam befasu shume here me kete industri qe vetem prodhon per perfitime jo etike…befasia dhe shoku i pare ka qene naftalina neper cdo produkt..apo derivati i petroliumit..(Vaji mineral)..(me kete vaj zakonisht lyhen motorat e veturave, makinave te medhaja, e zingjirat e bicikletave, e jo te lahemi me te apo te lyhemi). Baby oil ka 100% vaj mineral ne kutijat e veta. Edhe trupat e bebave ne krejt boten lahen me kete horror. 
Per vajrma mineral mbaj edhe ligjerata neper salonet e kozmetikes, tek frizeret etj ne Suedi

Ka shpresa perderisa njihni njerez qe rekomendojne produkte natyrore. Nje nder ta jam edhe une. Atyre qe ju intereson me konsumu buzekuq natyror dhe produkte tjera me top kvalitet do te me lajmrohen mu direkt pa mendu.
LIPSTICK INFORMATION

This comes from someone
Who works in the breast cancer unit at
Mt. Sinai Hospital , in Toronto ..
From: Dr. Nahid Neman
If there is a female you care anything about,
Share this with her.
I am also sharing this with everyone on my e-mail list,
Because males too need to tell the females THEY care about as well!
Recently a lipstick brand called’Red Earth’
Decreased their prices from
$67 to $9.90.
It contained lead.
Lead is a chemical which causes cancer.
The lipstick brands that contain lead are:
CHRISTIAN DIOR
LANCÔME
CLINIQUE
Y.S.L
ESTEE LAUDER
SHISEIDO
RED EARTH (Lip Gloss)
CHANEL (Lip Conditioner)
MARKET AMERICA-MOTNES LIPSTICK.
The higher the lead content,
The greater the chance of causing cancer.
After doing a test on lipsticks,
It was found that the Y.S.L. Lipstick
Contained the most amount of lead.
Watch out for those lipsticks
Which are supposed to stay longer.
If your lipstick stays longer, it is
Because of the higher content of lead.
Here is the test you can do yourself:
1. Put some lipstick on your hand.
2. Use a Gold ring to scratch on the lipstick.
3. If the lipstick colour changes to black,
Then you know the lipstick contains lead.
Please share this information to all your sisters, Wives and female family members.
This information is being circulated at Walter Reed Army Medical Centre
Dioxin Carcinogens cause cancer,
Especially breast cancer . 

Plz share ♥

5 arsye pse qellimet duhet shkruar ne leter

Me kete shkrim deshiroj te ndihmoj  ty nese deshiron ta kesh nje jete ashtu sic e enderron dhe e don vet.
Asgje nuk mund te arrijme pa e pas nje plan.
Planet i bejme kur udhetojme, e zgjedhim destinacionin para se mu paketu. I zgedhim rrobat dhe cdo gje qe na duhet per ate udhetim.
Apo edhe martesa. E planifikojme lokalin, e kemi listen e mysafirve, ku kush do te ftohet, ulet, cfare muzike, etj. Te gjitha keto planifikohen dhe shenohen.

Per plan te jetes ne pergjithesi nuk planifikohet shume? Pse eshte veshtire te aplikohen qellimet ne praktike?  Nuk na kane mesuar neper shkolla. As ne rrethet tjera shoqerore apo familiare sepse rralle dikush apo askush nuk e praktiku.

Ata te cilet jane hy ne rrugen e zhvillimt personal apo te biznesit e dijne se pa  pa qellime s’ka destinacion. Lexojme me shume literatura te atyre qe i kane apliku keto ne jete.
E dijne edhe sportistat edhe artistat e mire. Nderrmaresit e sukseshem nuk punojne asnje dite pa e planifiku biznesin. Ata te cilet arrijne e kane dite kete.

Sot nepermes kanaleve te internetit  kemi pasqyre,shembuj  dhe dituri tjeter.

Me poshte vijojne 5 arsye se pse qellimet duhet te shenohen. I kam percjell edhe personat tjere, hulumtoj cdo dite, percjelli blogje, libra etj. Keto 5 aryse jane permbledhjet e shenimeve te Michael Hyatt, autor i New Yourk Times “bestseller”, nderrmares, ligjerues etj. Ate qe e ka deshiruar e ka ai sot.

Pse te shenohen qellimet:

1.  Sepse te shtyjn te dish me kjarte se cka deshiron. Ketu mund te referojme tek udhetimi. Nese nuk din se ku do te shkosh nuk din as cilat rroba ti marresh. Qellimet te ndihmojne te mendosh  dhe nderrmerr hapat specifike. Cka.

2. Sepse te motivon te marresh hapat e duhura. Qellimet e shenuara jane hapi i pare. Duhesh edhe te reagosh. Anglisht thuhet “take action”.  Me ec e punu e jo vetem me shiqu qellimin.  Qellimet e artikuluara me fjale nuk mjaftojne. Kur te shiqon nje qellim te shenuar truri fillon te punon pertej kornizave te caktuara.. Truri eshte nej organ qe bazohet ne zgjidhje te problemeve. Ne kete hap pyetja eshte kur dhe cka me ndermarr.

3. Sepse te ndihmon ti filtrosh mundesite tjera qe nuk i ke menduar me heret. Pas cdo hapi te sukseshem qe e ben do te lindin mundesite te reja.  Ketu duhesh te jesh e/i kujdesshem qe keto mundesi mos te largojne koncentrimin e ndonje qellimi dhe fillojne te punojne me diqka tjeter. Qellimi i rri apo i vjeter duhest shenuar dhe shikuar cdo dite.

4. Sepse te ndihmon ta kapercesh rezistencen. Cdo enderr, cdo qellim, vizion e ka rezistencen dhe friken e vet. Truri eshet i ushtruar te thote jo, te mendon jo apo ne rerziqe. Dhe lehte eshte qe rezistenca ta fitoj qellimin ne mendje.
Qellimi i shenuar te ndihmon te fokusohesh dhe te mbash qellimin e gjalle duke punuar per te.

5. Sepse do t’a mundesoj ty ta shohesh progresin dhe suksesin e edha ta festosh ate. Jeta nuk eshte e lehte. Sidomos nese punojme shume e nuk kemi suksese apo na mungon ate qe e deshrojme ne te vertete. Qellimet e shenuara na bejne te vetedijshem per hapat qe i kemi marr kur te arrijme sukses. Dhe kjo natyrisht duhet te festohet.

Ne postin e ardhshem do te ndaj me ju se cka kam arritur une kur ia kam fillar ti shenoj qellimet.

Edhe ti nga sot mundesh t’ja  fillosh me qellimet e “vogla”. Provoje me 3 muaj.
Cka deshiron te arrish mbrenda ketyre 3 muajve?

qellimet

Anemia dhe depresioni, Vitamini B9 dhe B12

Ketu do ta postoj videon e bere ne Youtube enkas per Ty ne qofte se e ke anemine apo e ndin vehten ne depresion.
Anemia dhe depresioni, Vitamini B9 dhe B12.

Nje pjese e librit me te shitur en bote, i perkthyer ne shqip

Nje nder librat me te shitura dhe perkthyera mund te them.

Titulli origjinal i librit eshet “You can Heal your life” ( Ti mund ta sherosh jeten tende do te ishte perkthimi i drejtperdrejte).

Tani nje pjese te madhe te ketij libri mund ta lexosh edhe ne gjuhen shqipe te perkthyer nga Daut Demaku.

Ate mund ta klikosh ketu dhe e shkarokon direkt en komjuter. Lexoje ate cdo dite, disa here ne dite, dhe jeta do te ndryshoj..kete e thote autorja, edhe perkthyesi e edhe une.

HEALYOUR

Vdekja eshte e zakonshme por e panjohur

Pse? 
Per cdo dite vdesim dhe prap nuk kemi aq shume dituri per kete, apo nuk na duket interesant, ndoshta edhe nuk kemi guxim te futemi me thelle ketij procesi te jetes. 
Dje ne facebook e kishte postuar nje mikesh e imja vdekjen e nje kolegu te vet, qe dul te ishte vellau i nje shokut tim te shkolles fillore. Per ate arsye po shkruaj, Sepse e ndiva vdekjen afer, edhe nje here. 
Per fat te mire, ka njerez qe e studijojne kete fakt. Eshte dijetari dhe mjeku Deepak Chopra qe e ka shkruar nje liber qe quhet “Jeta mbas vdekjes”,( Life after death)  ka pastaj  dhe mjek tjere, ai i njohuri i Holandes, Van Lommel qe ka punuar me njerez qe kane perjetu vdekjen klinike dhe mijera doktor , shkencetar, e diejtar tjere qe ju intereson kjo teme e qe punojne me kete cdo dite ne menyra te ndryshme. 
Kultura e re e perendimit ka bere qe vdekjen ta marrim diqka larg nesh.  Diqka qe nuk na takon neve dhe gjindet “atje” dikund, e jo afer nesh. Kulturat e lashta lindore e pranojne vdekjen me me lehtesi dhe ritualet e shumta kane domethenie te njejte dhe te vlefshme sikurse edhe ritualet e lindjes. 
Vdekja eshte jo vetem afer dhe pjese e jonja por edh eeshte prezente cdo sekund dhe kjo mua gjithmone me ka fasionuar. Kur nje person “papritmas” eshte alrguar pergjithmone, apo nje prezence nuk ndodhet me.
Eshte cudi ndoshta te them por procesi i vdekjes per mu eshte mrekulli sikurse edhe procesi i lindjes. Cdo qelize e trupit tone, mobilizohet, behet gati te transformohet ne dicka tjeter….qe biologjikisht vdes . Ne nivelin tjeter astral mund ta quaj transformim i dimenzionit. Ma merr mendja se nese kishim qene me te vetedijshem per trupin tone dhe te kishim kontakt me te madh me te, ne do ta kishim ndi kete me shume. Kur te na ofrohet casti i transformimit.
E quaj pra transformim se nuk besoj qe aty eshte fundi i “udhetimit” tone. Ne formen tone fizike po, por jo ne ate shpirterore. Udhetimi ja vazhdon edhe me tutje. Eshet gjithashtu fasionuese vdekja klinike apo siq e quajne ne perendim “eksperience afer  vdekjes” ( Near death experience). Kur cdo gje perfundon ne nje menyre dhe prap mbrenda disa casteve te shkurta apo gjata cdo gje ringjallet prap. Mrekulli e padiskutuar.
Per mu vdekja eshte nje kah tjeter i segmentit te njejte sikurse lindja. Apo te them dy drejtimeve ne nje rruge.
Ndoshta te duket cudi por  me vdekjen ringjallen apo upgradohen nivelet tjera te vetedijes. E vjetra sjell diqka te re. Eshte e dhmibshme normal, personat qe i kemi pas afer do te na mungojen gjithmone, por si dukuri eshte mrekulli ne veti.

Paramendoje nese nuk kishim vdekur kurre!!….
Si u ndive kur e lexove kete fjali??…..

Ne lindim cdo dite dhe vdesim cdo dite. Dicka ne ne lind cdo dite dhe vdes cdo dite…proces qe reflektohet dhe pasqyron jeten mbrenda nesh dhe rreth nesh, nese e shiqojme me me vetedije dhe nese i zgjerojme perspektivat.
Edhe une them sikurse Deepak Chopra se jeta pas vdekjes do te jete aq kreative, e gezueshme, e lehte, dhe e pafundshme sikurse edhe jeta para vdekjes.
Per secilin nga ne. Ketu po foli prap per nivelin astral. (Mund ta hulumtosh ne google se cka dmth ky nivel, nese nuk je e njohur me termin).
Forma jone fizike dhe intelekti yne eshte i kufizuar, Jemi duke e ngritur kete nivel duke i falemnderuar “vdekjes”.  
Nese te duket i cuditshem ky postim apo nuk e kupton, nuk ka lidhje fare, mos u brengos. Ka materiale tjera qe me siguri te pershtaten ty me mire.  
P.s Kete qe e them une eshte vetem mendimi im, nuk dmth te jete e verteta ABSOLUTE! 🙂

näradöden